Проведено ознайомчі лекції для школярів та студентів в межах Проекту «Ефективна реалізація права на конституційну скаргу в Україні» (за сприяння Програми USAID “Нове правосуддя”)

Протягом лютого 2019 року, громадська організація «Центр конституційних ініціатив» в рамках реалізації грантового проекту «Ефективна реалізація права на конституційну скаргу в Україні» за підтримки Програми Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя», а також за сприяння юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка провела ряд заходів – лекцій для студентів юридичних факультетів та школярів старших класів загальноосвітніх шкіл з метою ознайомлення їх з поняттям конституційної скарги та її значення для захисту прав людини.

Детальніше

Всеукраїнські студентські змагання з конституційного правосуддя

Щорічний захід, який спрямований не тільки на те, аби посилити в студентів інтерес до вивчення конституційного права, до дослідження практики Конституційного Суду України, а й на закріплення в молодих правників глибокого розуміння основних інститутів конституційного права, особливої ролі конституційного суду в правовій системі України, і, безумовно, сформувати прагнення до тих правових цінностей, які є важливими для демократичного суспільства.

Наступне проведення Всеукраїнських студентських змагань із конституційного правосуддя планується весною 2018 року.
Детальніше

Проект «Центр правової допомоги учасникам АТО та членам їх сімей» (15 вересня 2014 року — 15 грудня 2015 року)

Проект був розроблений та реалізований через нагальну потребу у правовому захисті учасників АТО та членів їх сімей, труднощів із самостійним отриманням всіх належних пільг. ЦКІ виступив один із перших з подібною ініціативою на території Львова та Львівської області, яка була успішно реалізована на базі юридичного факультету ЛНУ ім. І. Франка, спільно із «Народною самообороною Львівщини».

Детальніше

Український часопис конституційного права

Це спеціалізоване наукове періодичне видання, метою якого є створення платформи для фахового обговорення сучасних проблем конституціоналізму як українськими, так і зарубіжними вченими; обмін досвідом та результатами наукових досліджень між українськими та європейськими конституціоналістами за рахунок двомовної політики журналу (одночасного видання англомовного та україномовного ідентичних примірників).

Сайт часопису

Телепрограма «Правова революція» (НТА)

Інформаційно-аналітична та просвітницька телепрограма, яка відбувається у формі інтерв’ю голови ЦКІ Сергія Різника з провідними правниками та громадськими діячами України на актуальні питання, що турбують нинішнє суспільство.

Детальніше

Міжнародна науково-практична конференція «Актуальні питання конституційного права в сучасних умовах суспільного та державного розвитку» (11 березня 2014 року)

Міжнародна конференція «Актуальні питання конституційного права в сучасних умовах суспільного та державного розвитку» орієнтована, перш за все, на молодих науковців-конституціоналістів та студентів, зацікавлених в конституційно-правовій проблематиці. Саме від них безпосередньо залежить не лише майбутнє науки і практики конституційного права, але й давно очікувана успішність наступних етапів національного державотворчого процесу в Україні. Допомогти в цьому, безумовно, має також участь у відповідних заходах і більш досвідчених колег та налагодження різнорівневих міжнародних навчально-наукових зв’язків.

Збірник

Круглий стіл на тему: «Теоретичні та практичні проблеми конституційного правосуддя в Україні» (16 травня 2015 року)

img

16 травня 2015 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося засідання круглого столу на тему: «Теоретичні та практичні проблеми конституційного правосуддя в Україні» за участю Голови Конституційного Суду Литви Дайнюса Жалімаса, суддів Конституційного Суду України: Петра Стецюка, Миколи Мельника, Сергія Саса, Ігоря Сліденка, Станіслава Шевчука, Віктора Шишкіна, постійного представника Верховної Ради України в Конституційному Суді України, академіка АПрНУ Анатолія Селіванова,а також провідних науковців у галузі юриспруденції та права: Андрія Бойка, Петра Рабіновича, Владислава Федоренка, Павла Гураля, Любомира Бориславського й інших. «Тема, винесена на розгляд учасників круглого столу, на сьогодні є більш, ніж актуальна, адже зараз в Україні працює Конституційна комісія і, очевидно, питання конституційної юрисдикції буде предметом обговорення і, можливо, навіть спеціально оформленими пропозиціями щодо внесення змін до Конституції України», — відкрив засідання декан юридичного факультету, професор Андрій Бойко. Андрій Михайлович зазначив, що тематика круглого столу зібрала фахове середовище правників-конституціоналістів найвищого рівня та молодих юристів. За словами декана юридичного факультету, «коло проблемних питань, винесених на обговорення, — досить широке, починаючи від кількості суддів Конституційного Суду України (КСУ), окремих повноважень КСУ, тлумачення Основного Закону України, а також запровадження конституційної скарги тощо».

З вітальним словом звернувся до учасників засідання Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович зауважив, що «зустріч відбувається в камерній атмосфері і її диригентом є ідея необхідності дискусій щодо теоретичних і практичних проблем конституційного правосуддя в Україні, зокрема його філософії та ідеології. «Очевидно, університетське середовище є найбільш адаптивним до цього. І Львівський університет у майбутньому може стати тим майданчиком для дискусій, де обговорюватимуться найбільш гострі й актуальні проблеми а галузі конституційної юстиції», — вважає Ректор. Співголова оргкомітету круглого столу, суддя Конституційного Суду України, професор Петро Стецюк наголосив, що не випадково засідання круглого столу з конституційного правосуддя відбувається саме у Львівському університеті, адже він славний своїми правовими традиціями. «Біля витоків національної доктрини конституційного контролю лежали праці відомого професора Львівського університету Станіслава Дністрянського, який у своєму конституційному проекті (проект Конституції ЗУНР) ще в 1920 році передбачив спеціальний орган конституційного контролю, яким зараз є Конституційний Суд України», — розповів Петро Богданович.

З доповіддю на тему: «Забезпечення дієвості Конституції: роль Конституційного Суду» виступив Голова Конституційного Суду ЛитовськоїРеспублікиДайнюс Жалімас. Литовський конституціоналіст наголосив, що одним із пріоритетних завдань Конституційного Суду є демонструванняпотенціалуКонституції, забезпечення її динамічної інтерпретації. «Вона має бути достатньо гнучкою, щоби відповідати сучасним викликам, жити відповідно до еволюції держави, створюючи можливість для зміни й водночас зберігаючи стабільність основних конституційних принципів», — переконаний високопосадовець. За словами Дайнюса Жалімаса, з досвіду Литви для України найголовніше — це закріпленість у Конституції геополітичного курсу держави, яка обрала шлях євроінтеграції і має намір дотримуватися європейських і трансатлантичних цінностей. «Ви теж досягнете того стану, коли Конституційний суд буде сильним і проєвропейськи орієнтованим, адже його функціїполягають у тому, аби забезпечити верховенство Конституції. Для нас це не просто Основний Закон, а найвищий. Його цінність не може вимірюватися тими самими критеріями, що й інші закони,адже Конституціябазується на досвіді минулого, впливає на реальність і творить наше прийдешнє», — переконаний Голова Конституційного суду Литви. У ході засідання круглого столу учасники обмінялися науково-практичною інформацією з актуальних питань конституційного правосуддя, зокрема ролі і повноважень Конституційного Суду в контексті пострадянського минулого та європейського майбутнього, поділилися міжнародним досвідом досягнення практичних результатів у сфері забезпечення верховенства Конституції, обговорили широке коло інших питань, які стосуються проведення реформ у правовій системі України, а такожшляхів гармонізації законодавства відповіднодо стандартів ЄС.

Окрім цього, 17 травня 2015 року Голова Конституційного Суду Литви Дайнюс Жалімас прочитав студентам юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка публічну лекцію на тему: «Конституційний розвиток Литви протягом 1990-2015 років: досвід та досягнення. Уроки для України». У своєму виступі Дайнюс Жалімас охопив питання, що стосуються конституційних змін в Литві за роки її незалежності, особливо після вступу до Європейського Союзу в 2004 році. Він також розповів про досвід, який Україна може запозичити в Литви для втілення своїх реформ.