IV Всеукраїнські змагання з конституційного правосуддя особливі: вперше конституційна скарга стала цілком доступним інструментом для кожного. Тож цей добре відомий всім активним студентам юридичних факультетів України захід стає ще актуальнішим. До участі запрошуються команди у складі 3-ох осіб, з числа студентів 2-6 курсів. Обмежень щодо кількості команд від навчального закладу немає. Заявки можна подавати до 12 квітня.

Звертаємо увагу, що цьогоріч зголошуватись слід на пошту zmagannya.cki@gmail.com. У заявці довільної форми необхідно зазначити: назву команди та короткі відомості про учасників команди (прізвище, ім’я, по-батькові кожного із учасників, курс навчання, контактний е-mail та телефон команди). Змагання відбуватимуться, як завжди, у два етапи. Впродовж першого, письмового, учасники продемонструють навики підготовки конституційних скарг. На це конкурсантам відведено 2 тижні: до 26 квітня включно організатори, ГО «Центр конституційних ініціатив» та юридичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка, мають отримати виконане завдання на основі надісланих фабул.

До 2 травня 8 найуспішніших команд отримають персональне підтвердження подальшої участі на електронну скриньку. Попередні роки засвідчили: конкуренція за право виступити на основному етапі, дебатах, неймовірно висока. В середньому організаційний комітет отримує 50 заявок! Тим не менш, зусилля знавців конституційного права оцінюють достойно: за результатами змагань фіналісти отримають не лише цінні призи, а й професійні перспективи.

Традиційно впродовж другого етапу найкращі студенти-правники змагатимуться 17 травня 2019 року у стінах ЛНУ ім. І.Франка. Чвертьфінали, півфінали та фінал відбуватимуться впродовж одного дня. До самих дебатів команди не знатимуть, яку позицію будуть обстоювати, адже на чиїй стороні виступлять учасники, вирішує жеребкування. Змагання проводяться за підтримки Конституційного Суду України: саме судді і обиратимуть команду-переможця. Витрати на проживання та харчування покриваються за рахунок організаторів.

Змагання у 2019 році відбудуться у рамках проекту «Ефективна реалізація права на конституційну скаргу в Україні» за сприяння програми USAID «Нове правосуддя». Незмінним модератором заходу є голова Центру конституційних ініціатив, доцент кафедри конституційного права Сергій Різник.

Якщо у Вас виникатимуть запитання, ви можете звернутись до нас за телефоном: 098 762 59 98.